Kam po maturitě

Kam po maturitěKam po maturitě? To je jedna z nejčastějších otázek, kterou si absolventi střední školy pokládají po návalu euforie, která se jim do těla nahrnula po úspěšném složení maturitní zkoušky. Mezi nejčastěji volbu patří vysoká škola. O této možnosti ale uvažuje velká část uchazečů a proto se není čemu divit, že drtivá většina lidí se na vysokou školu, nebo na obor kterých chtěli, zkrátka nedostali. Co ale s volným rokem? Mnoho lidí to zkusí za rok znovu ale stále je zde to roční prázdno.
Další útočiště kteří si maturanti vybírají je jazyková škola. Zde se za rok dokáží velmi dobře zdokonalit v cizím jazyku a je to samozřejmě plus jak pro jejich budoucí zaměstnaní, tak pro studium. Jednou z možnosti je také praxe v cizině, tuto volbu rok od roka (především anglie) využívá stále více uchazečů.